חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כאשר מתגלה שהתובע העלים מס

השופט מנחם (מריו) קליין החליט להעביר את הנושא להנהלת בתי המשפט על מנת לשקול אם להעביר את המידע לרשות המיסים

 

 

ת"א53687-08-10 יוריגלצ'נקו נגד כלל חברה לביטוח בע"מ

 

בית משפט: השלום בתל אביב - יפו

 

פסק הדין ניתן  ביום: 18/12/2011

 

על ידי כב' השופט: מנחם (מריו) קליין

 

עניינו של פסק הדין: כיצד ינהג בית המשפט כאשר מתגלה שתביעתו של המבוטח כלפי חברת הביטוח מבוססת בחלקה על הכנסות שלא דווחו לשלטונות המס?

 

 

בית המשפט העביר את הנושא להנהלת בתי המשפט על מנת לשקול אם להעביר את המידע לרשות המיסים.

 

מתוך פסק הדין:

 

 

"לא אוכל לסיים פסק דין זה מבליל התייחס לנקודה שהיא בעייתית ומצריכה פתרון מערכתי בעיניי. בקומה מתחתנו, באותו בית משפט, יושבים שופטים "פליליסטים" המתייחסים בחומרה רבה כלפי משתמטים מתשלום מיסים ודיווח לרשויות המס על הכנסותיהם. לא פעם אנו קוראים פסקי דין, מהם עולה שבעוד הגנב הרגיל גונב רק מאדם אחד, המשתמט מתשלום מס גונב מהציבור בכללותו ופוגע בחברה ומכאן חומרת מעשיו. לא פעם מתייחסים שופטים אלו בביטויים קשים כגון "וביערת הרע מקרבך" ו "גניבה מהכיס הציבורי" ראה למשל ת"פת א 1616/99 מדינת ישראל נ'  קנפואו מניחריטה בע"מ, ת"פ ת"א 10284/00  מדינת ישראל- פמת"א מיסויו כלכלה נ' אבידור יוסף או ת"פ  ת"א, 5130/06  מדינת ישראל נ' משען עוזי. מאידך, יושבים אנו "הנזיקיסטים" בקומה מעל ומתייחסים בסלחנות ובאדישות ועוברים לסדר היום כאילו דבר לא קרה כשמקבלים עדויות, מהן עולה ברורות שבעל דין הרוויח כספים רבים ב"שחור" ולא דיווח לרשויות.

 

...

 

סבורני שבימים אלו של מחאה חברתית ושל ניסיון לצמצם את יוקר המחייה המוטל על כל לאזרחי המדינה – בין היתר כתוצאה מהמסים העקיפים הגבוהים שבישראל- מן הראוי לבדוק דרכים להביא לתשלום מס ישיר אמיתי בכדי להפחית מהעומס העקיף הנ"ל."

עבור לתוכן העמוד