אתר הביטוח - איגוד והתאחדות המבטחים בישראל
הונאות ביטוח בארה"ב שחלקן הסתיימו במקרי מוות

בין הרמאים ניתן למצוא גם מי שמתחזים ל"אנשים טובים באמצע הדרך". מבוטח סיפר לחברת ביטוח כי הוא נפגע כאשר עצר בדרך כדי לעזור לאישה בהריון שרכבה נתקע בצד הדרך. האמת היתה שהוא אמר לבנו לירות בו כדי שיוכל להגיש תביעה לביטוח
 

 

לפי פרסומי הקואליציה למאבק בהונאות ביטוח הפועלות בארצות הברית, לא מעט מקרים של הונאות ביטוח הסתיימו במקרי מוות שהיו מתוכננים מראש וגם מקרים שבהם הכוונה היתה לגרום נזק לרכוש בלבד במטרה לקבל תגמולי ביטוח. כך למשל מבוטח באינדיאנפוליס ניסה להצית את ביתו על מנת להגיש תביעת ביטוח בסכום של  300,000 $, פוצץ בטעות את בית שכניו והביא למותם הטראגי של שני שכנים. במקרה הנדון, בוב לאונרד עזר לפתוח צינור גז טבעי בתוך ביתו כדי לגרום לדליקה.  אחיו למחצה, מארק לנארד, וחברתו לחיים שתפו עמו פעולה החברה חיה ב-מתכננים לבצע את תביעת ביטוח ההונאה.

במקרה אחר, אדם בשם מוסא סיסוקו מהעיר וושינגטון, ויתר על לימודיו בקולג ', כביכול כדי לעזור בטיפול בבנו, שיין. האיש רכש פוליסת ביטוח חיים על סך 750,000 $ על שם בנו ולאחר מכן רצח אותו במטרה לקבל את תגמולי הביטוח.

מקרה נוסף שהסתיים במוות מעורב מטפלת סיעודית בשם, מולי פרסונס מהעיר דייטון, שבמדינת אוהיו, נטש קורבן שיתוק מוחין בת 14 והרעיבה למוות, כך שמשקלה הגיע לכדי 12 קילו. המטפלת אספה את בדיקות המדיקאיידוקבילה תשלום בעבור עבודה של שישה ימים בשבוע, כאשר בפועל הופיעה לעבודה רק מספר פעמים בחודש.

מחלות נפש עשו את ד"ר פרננדו מנדס – וילאמיל לאדם עשיר על חשבונם של משלמי המסים בשל תביעות שווא שהגיש לפי בביטוחי המדיקקאייר והמדיקאייד.  הפסיכיאטר מהעיר מיאמי חלק 144,000 מרשמים, רבים עבור תרופות אנטי-פסיכוטיות שמטופליו לא נזקקו להם וחייב בגינם את המדיקאייד והמדיקקייר בסכום של כ 60 מיליון $ על פני תקופה שנמשכה במשך שנתיים.

מיכאל דנילוביץ' מניו יורק ביים מאות תאונות דרכים עם אנשים שונים. הוא היה המח המתכנן מאחורי הקלעים של הונאות ביטוח ללא אשם בהיקף הגדול ביותר של הונאת מבטחים בתום זה בהיסטוריה של ארה"ב. באמצעות התאונות המבוימות גנבה הרשת שהקים סכום של 279 מיליון $.

סוהר בשם ג'ון אלפונזו סמיילי מסן פרנסיסקו אמר לחוקרים שהוא נורה על ידי אסיר לשעבר כשהוא ואשתו יצאו ממועדון אחרי ארוחת ערב וזאת על מנת שיוכל להגיש התביעה בגין פציעתו כתאונת  עבודה.  האמת היתה שהוא ואשתו היו מעורבים במשחקי סאדו מאזו במהלכם הסוהר נורה בגבו על ידי אחד המשתתפים ונותר משותק ממותניו ומטה בשל הפציעה.

הונאות נוספות של תביעות ביטוח רכב רכוש בוצעו על ידי רונלד גלאטי מפילדלפיה.  הוא שלב חלקי גוף מדממים של צבאים והשתמש בפטישים כדי לפגוע במכוניות בתאונות דרכים מזויפות. הנזקים הכספיים שהסב לחברות הביטוח הגיעו לכדי 5 מיליון $.  גלאטי נהל רשת של שמאי ביטוח מושחתים, נהגי משאיות גרר ושוטרים מפילדלפיה, בנוסף לתיקונים שנעשו בעבור לקוחותיו.

בין הרמאים ניתן למצוא גם מי שמתחזים ל"אנשים טובים באמצע הדרך".  שתנון אגלנד סיפר לחברת ביטוח כי הוא נפגע כאשר עצר בדרך כדי לעזור לאישה בהריון שרכבה נתקע  בצד הדרך.  לפי דבריו, הוא נקלע למארב ומישהו התגנב וירה בו, ניפץ את רגליו והמנתחים נאלצו לקטוע את רגלו השמאלית בשל הפגיעה.  האמת היתה שהוא אמר לבנו לירות בו כדי שיוכל להגיש תביעה לביטוח.