אתר הביטוח - איגוד והתאחדות המבטחים בישראלRE-STEP:

"שיקום יכולת ההליכה העצמאית של נפגעי מוח בתאונות דרכים ע"י אתגור ממוחשב של מרכזים מוחיים המבקרים שיווי משקל דינמי"

 

החוקרת: ד"ר סימונה בר-חיים 
המחקר נערך בחסות קרן מחקרים שליד אגוד חברות הביטוח בישראל

מטרות המחקר להציע טכנולוגיה המיישמת שיטת טיפול חדשנית בלקויות שיווי המשקל הדינמי ותפקודי ההליכה באנשים עם נזק מוחי טראומתי נרכש ולמדוד שינויים תפקודיים ומוחיים לאחר ההתערבות.


תועלות המחקר:
ברמת הפרט: שיקום הליכה של המשתקם בסביבה היומיומית-
הליכה עצמאית הכוללת ויתור על אמצעי עזר כגון הליכון וקביים; הגעה למהירות הליכה שתאפשר חצית מעבר חציה בזמן סביר (מהירות הליכה וחצית מעבר, חציה הוא הסמן החשוב ביותר להחזרת הנפגע לסביבתו היומיומית); שיפור שיווי משקל שימנע נפילות חוזרות הגורמות לנזקים משניים כמו שבר צוואר הירך ו-או חבלה מוחית נוספת; שיפור איכות החיים שיתבטא ביציאה מהבית ומפגש עם חברים ומשפחה ושיפור תפקודים קוגניטיביים בזמן ניידות כגון: הליכה ושיחה בו זמנית.


ברמת הקהילה: תועלת לקהילה שבה חי ופועל המשתקם-
חסכון שעות טיפול והשגחה על המטופל במשך היום; הפחתת עלויות טיפול ואשפוז בגלל נפילות חוזרות ונזקים משניים והעמקת ההבנה של גורמים שיכולים לזרז תהליכי שיקום מוחיים בעזרת הרזרבה המוחית והתלויה בפלסטיות של תאי העצב במוח.

 


 

RE-STEP: "שיקום יכולת ההליכה העצמאית של נפגעי מוח בתאונות דרכים ע"י אתגור ממוחשב של מרכזים מוחיים המבקרים שיווי משקל דינמי"  RE-STEP: "שיקום יכולת ההליכה העצמאית של נפגעי מוח בתאונות דרכים ע"י אתגור ממוחשב של מרכזים מוחיים המבקרים שיווי משקל דינמי"