חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הושק אגרון הכלכלה המינהל והעסקים

הושקה גרסת ביטא של אתר "מעות - אגרון הכלכלה המינהל והעסקים". העורך הראשי של האתר הוא איתן אבניאון, המשמש, כיו"ר הועדה למונחי ביטוח

איתן אבניאוןאיתן אבניאון יו"ר הועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית, בעל תואר ראשון בכלכלה וסוציולוגיה ובעל תואר שני במינהל עסקים (מחזור ראשון) שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מילא תפקידים בכירים באוצר (האחרון סגן הממונה על החיסכון והביטוח) ובמשק (מנכ"ל גמול חברה להשקעות; מנכ"ל משותף בבנק הפועלים; מנכ"ל הסנה חברה לביטוח). את המילון הראשון "לקסיקון ביטוח" הוציא ב-1984 בעם-עובד ושנה לאחר מכן מילון פיננסי (באנגלית) בהוצאת מק-מילן אר"הב. בעיקבות אלה באו מילונים כלכליים נוספים (ובסך הכל כעשרה כאלה). במקביל החל בעריכת מילונים עבריים שגולת הכותרת שלהם היא מילון ספיר האנציקלופדי,המילון מילה במילה (תזארוס של הספה העברית) וכן לשון ראשון (ניבים ומכתמים על יסוד המקורות). וכך הפך אבניאון המילונאי הפורה ביותר בארץ והוא אף נחשב לבכיר המילונאים בישראל.

הושקה גרסת ביטא של אתר מעות - אגרון הכלכלה המינהל והעסקים. העורך הראשי של האתר הוא איתן אבניאון, המשמש, בין שאר עיסוקיו כיו"ר הועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית.

 

בשלב זה מציג האתר 36,487  מונחים ב 13 לקסיקונים בתחומים שונים ובכלל זה לקסיקון בנושא ביטוח וניהול סיכונים (2051 ערכים)  שנועדו, לפי האמור באתר, לשרת מקצוענים ולא מקצוענים בעלי רמות שונות ורקע שונה.

 

להלן רשימת הלקסיקונים באתר:

 

1. לקסיקון בנושא ארגון וניהול עסקים (3193 ערכים)

2. לקסיקון בנושא ביטוח וניהול סיכונים (2051 ערכים)

 

3. לקסיקון בנושא בנקאות ושוק ההון (7792 ערכים)

4. לקסיקון בנושא יחסי עבודה (2598 ערכים)

5. לקסיקון בנושא ייצור ותפעול (2323 ערכים)

6. לקסיקון בנושא כלכלה וסטטיסטיקה (4228 ערכים)

7. לקסיקון בנושא מחשבים ומערכות מידע (4760 ערכים)

8. לקסיקון בנושא מידות ומשקלות (279 ערכים)

9. לקסיקון בנושא משאבי אנוש (1368 ערכים)

10. לקסיקון בנושא שיווק ופרסום (2923 ערכים)

11. לקסיקון בנושא תקשורת (366 ערכים)

12. לקסיקון בנושא חשבונאות וביקורת (2711 ערכים)

13. לקסיקון בנושא מקרקעין (1895 ערכים)

 

עוד באתר: ראיון עם איתן אבניאון, יו"ר הועדה למונחי ביטוח

עבור לתוכן העמוד