חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיכון נכסים בשל התחממות כדור הארץ

לפי הדוח, בסין נמצא הערך הגבוה ביותר של נכסים בסיכון, כ 9 טריליון דולר אחריה ארה"ב עם כ 7 טריליון
24/11/2009

בכתבה של מייק דה סוזה מיום 24/11/2009 המתפרסמת באתר CANADA.COM, בנושא נכסים קנדים בשווי מיליארדי דולרים נמצאים בסיכון בשל התחממות כדור הארץ, מתפרסמים נתוני דוח בינלאומי לפיו נכסים בקנדה בשווי של יותר מ -200 מיליארד דולר נמצאים בסיכון עקב ההתחממות הגלובלית.

מדובר בדו"ח, שפורסם בחודש נובמבר 2009 על ידי חברת ביטוח מובילה בשיתוף עם קבוצת איכות הסביבה. קנדה מדורגת במקום ה -12 בעולם בדירוג הנכסים בסכנה בשל התחזית של מדעני אקלים הצופה עליה בגובה פני הים.

הדוח מזהיר כי האטמוספרה של כדור הארץ והמערכות האקולוגיות הגיעו קרוב ל "נקודות מפנה" מסוכנות העלולות להביא לעליה בגובה פני הים בשיעור של מחצית המטר.

עניין זה אמור להשפיע על מאות מיליוני אנשים ולגרום לעלות שיקום נזקים בסך עד $ 28 טריליון והפסדים ב 136 בערי נמל גדולות ברחבי העולם.

הדוח מראה בבירור, כי מספר התרחישים עשויים להוביל להתחייבויות עתידיות בשל נקודות מכריעות במערכת האקלים של כדור הארץ אשר ישפיעו על תעשיית הביטוח.

מחקר מיוחד בנושא הוכן בעבור ה-WWFו-גרמניה קבוצת אליאנץ ידי מרכז Tyndallלחקר שינויי אקלים נמצא בבריטניה.

קית סטיוארט, מנהל ה-WWF- תוכנית שינוי האקלים של קנדה, אמר כי הדו"ח מאזן את הדיון הציבורי על ידי הדגשת העלות הכספית הנגזרת ממדיניות אשר אינה מאמצת כלכלת אנרגיה נקייה.

למרות שהוא מכיר בכך שהדבר עשוי להיראות כפעולה "בדם קר" לשים את תג המחיר על הנכסים אשר עשויים להגיע לאובדן, הוא אמר, כי הדוח מספק מידע האמור להביא לפעולה מיידית.

" מומחי ביטוח אומרים, כי נכסים בערך של מאות מיליארדי דולרים בקנדה נמצאים בסיכון, והמדיניות ההגיונית מחייבת  לנקוט בפעולה על מנת להפחית באופן משמעותי את פליטת גזי החממה." אמר קית 'סטיוארט, מנהל ה-WWF-קנדה של שינוי אקלימי התוכנית. "הרעיון של נקודות המפנה יכול להיות די מפחיד, אבל חשוב להציגו ברבים."

הוא הוסיף כי הממשלה הקנדית צריכה להשתמש בדוח זה כבסיס למבנה כלכלה המבוססת על אנרגיה נקייה  במסגרת הסכם הוגן, ומחייב השואף לשינוי האקלים הגלובלי.

סטיוארט אמר, כי  "אף בנק לא ייתן לך משכנתא אם אין לך ביטוח, אך עדיין חסרה בקנדה תוכנית ניהול סיכונים על מנת להתמודד עם הסכנות של שינוי האקלים".

לפי הדוח, בסין נמצא הערך הגבוה ביותר של נכסים בסיכון המוערכים ב 9 טריליון דולר, אחריה נמצאת ארצות הברית בסיכון נכסים בשווי של  כ 7 טריליון דולר, הודו ויפן עם כל כ 3 טריליון ולאחר מכם  הולנד בסיכון לנכסים המוערך ב 1 טריליון דולר. אחרי הולנד ניתן למצוא את תאילנד, וייטנאם, בנגלדש, מצרים, אינדונזיה ואיחוד האמירויות הערביות הנמצאים לפני קנדה.

לכתבה המלאה באנגלית

עבור לתוכן העמוד