חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חובת ביטוח תאונות לפי חוק הספורט

השאלה אם כבר הונפק כרטיס אם לאו, אינה רלבנטית לחבות שלפי חוק הספורט. המעמד הפורמאלי אינו גורע מהחבות

 

 

תא (ראשל"צ) 3988-09‏ ‏ טל חכים נ' ישככר בורי

 

בית המשפט: השלום בראשון לציון

 

פסק הדין ניתן ביום: 30/11/2011

 

ע"י כבוד השופטת: ד"ר איריס סורוקר

 

עניינו של פסק הדין: האם יש לחייב את העמותה לפצות את הספורטאי שנפגע בברך, במשחק כדורגל בו השתתף כשחקן שורות וזאת מכח הוראות חוק הספורט המחייב את העמותה לרכוש ביטוח תאונות אישיות לספורטאים?

 

 

בית המשפט קיבל את התביעה

 

 

מתוך פסק הדין:

 

"אין מחלוקת כי הנתבעת 2 לא דאגה לבטח את התובע לפני השתתפותו במשחק מיום 18.9.2007. לטענתה, התובע כלל לא שיחק בשורותיה, ולמעשה "התפרץ" אל המשחק מבלי שהורשה לכך, ותוך נטילת סיכון. הנתבעים ביקשו, על כן, להדוף את התביעה ולהימנע מהטלת אחריות כלשהי עליהם."

 

"טענת הנתבעת לפיה באותה עת התובע טרם אחז ב"כרטיס שחקן", אינה ממין העניין. השאלה הביורוקרטית – אם כבר הונפק לו כרטיס אם לאו – אינה רלבנטית לחבות שלפי חוק הספורט. המעמד הפורמאלי אינו גורע מחבות הנתבעת, כ"ארגון ספורט", לדאוג לבטח את מי שמשחק בפועל במשחק המאורגן על ידה. חובה סטטוטורית זו אינה מותנית ברישום כזה או אחר, אלא צומחת מעצם השתתפותו של הספורטאי בתחרות ספורט."

 

"בענין התשלומים המתחייבים לפי חוק הספורט – בענין זה הותקנו תקנות ספורט (ביטוח), תשנ"ה-1994. סעיף 3 קובע שלושה ראשי תשלום: פיצוי בגין נכות; פיצוי בגין אשפוז וטיפול רפואי; וכן פיצוי שבועי על אי כשירות לעבודה או לעיסוק במשלח יד."

 

עבור לתוכן העמוד