חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הפחתת פיצויים לצד ג' בערעור למחוזי

נראה שהסכומים שנפסקו במיוחד בגין רכיב הפסד השתכרות לעתיד וכך גם עזרת הזולת, נפסקו על הצד הגבוה ואף יתר על המידה

 

 

 

עא (ת"א) 7491-11-13‏ ‏ הפניקס חברה לביטוח בע"מ נ' שרה מרחבי

 

בית המשפט: המחוזי בתל אביב - יפו

 

פסק הדין ניתן ביום: 12/1/2015

 

על ידי כב' השופטים: ישעיהו שנלר, סג"נ אב"ד, ד"ר קובי ורדי, סג"נ וחגי ברנר

 

עניינו של פסק הדין: האם יש לקבל את ערעור המבוטח והמבטחת על פסיקת השלום שחייב אותם לשלם לנפגעת (צד ג') בעקבות פגיעתה מבול עץ אשר התעופף לעברה בעת שהמתינה מחוץ לנגריה המופעלת ע"י המבוטח ואשר גרם לנפגעת שבר מרוסק פתוח עם תזוזה בעצם המסרק בכף ידה הימנית?

 

בית המשפט קיבל את התביעה בחלקה וחייב את הנפגעת להשיב לחברת הביטוח סכום של 75,000 ₪.

 

מתוך פסק הדין:

 

"במקרה דנן, אין אנו סוברים כי יש מקום להתערב בקביעותיו של בית משפט קמא בכל הקשור לנכות הרפואית וכך גם בכל הקשור לנכות התפקודית ובהתחשב במקצועה ועיסוקה של המשיבה.

 

בנוסף, אין מקום להתערב בקביעת בית משפט קמא כי אין מקום לבוא חשבון עם המשיבה משהאחרונה סירבה לעבור ניתוח. יוער, כי די בכך שהרופאים המטפלים בה לא המליצו לה על ניתוח שכזה, אלא הפוך מכך, ע"מ להגיע למסקנה האמורה וזאת בנוסף לאשר קבע בית משפט קמא.

 

עם זאת, דומה שבהתחשב בטיבה של הנכות לרבות אשר ציין המומחה מטעם בית המשפט, וכך גם עבודתה של המשיבה מאז התאונה ואילך, ואף הגדלת היקף העבודה, נראה שהסכומים שנפסקו במיוחד בגין רכיב הפסד השתכרות לעתיד וכך גם עזרת הזולת, נפסקו על הצד הגבוה ואף יתר על המידה. דברים אלו יפים גם בהתחשב בפיצוי שקבע בית משפט בגין הרכיבים הנוספים, ובאופן שלאור הסכום הכולל שנפסק, יש מקום להתערבות ערכאת הערעור.

 

עם זאת מדובר בהתערבות ולא מעבר לכך.

 

משכך, מצאנו לנכון לחייב את המשיבה להחזיר למערערות סכום כולל של 75,000 ₪ אשר ישולם עד ליום 12.4.15, שאם לא כן תישא היתרה שלא תשולם עד אותו מועד הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום בפועל."

 

 

עבור לתוכן העמוד